STOWARZYSZENIE LEKKOATLETYCZNE OLIMPIA

http://olimpia-poznan.pl/olimpia

W grudniu 2011 roku w miejsce sekcji lekkiej atletyki TS. Olimpia zostało utworzone  Stowarzyszenie Lekkoatletyczne Olimpia Poznań. Głównym naszym zadaniem jest szkolenie dzieci i młodzieży, w dyscyplinie olimpijskiej, w której polscy sportowcy zdobyli 22 złote medale – lekkiej atletyce.

Stadion Olimpia Poznań wybudowany w roku 1956, zmodernizowany w latach 1997, jest  jednym z najpiękniej położonych  obiektów w Polsce. Mimo braku inwestycji w dalszym ciągu gości imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, choć od tych ostatnich upłynęło już sześć lat. To w roku 2006 Poznań był organizatorem Mistrzostw Europy Weteranów, imprezy, w której startowało 4000 zawodników i zawodniczek z całej Europy.

Żanna Pintusewicz, Patrick Johnson, Stephane Diagana, Frankie Fredericks, Allen Johnson, Yelena Isinbajewa, Alejandro Casanas, Koji Murofusi, Kajsa Bergqvist to tylko kilka nazwisk zawodników, których podziwiała poznańska publiczność na stadionie Olimpii w latach 2001-2003 w czasie mityngów Żywiec Cup.

Rok 2014 to rok, w którym lekkoatleci Olimpii Poznań po 62 dwóch latach przestali być gospodarzami stadionu lekkoatletycznego. To rzeczywistość, która będzie miała dalekosiężne skutki dla Klubu i poznańskiej lekkiej atletyki.